Máte otázky? Radi Vám ich zodpovieme → rýchly kontakt: +421 944 367 573
Neohodnotené

Multikanálový prijímač ZigBee s anténou, 16 meradiel, port USB 7315-2 INSIZE

Prijímač signálu ZigBee 7315-2 určený na pripojenie niekoľkých rôznych meradiel s pripojenými vysielačmi. Konštrukcia s anténou umožňuje pripojiť až 16 vysielačov súčasne, komunikácia prebieha cez virtuálny

 
Máme u nás na sklade (4 ks)
Kód: 7315-2
Značka: INSIZE
264 € 316,80 € vrátane DPH
Kategória: Príslušenstvo k posuvným meradlám
Obj. číslo: 7315-2

Multikanálový prijímač 7315-2 možno pripojiť až k šestnástim meradlám INSIZE. Meradlá možno ľubovoľne meniť, pretože sa každé hlási s jedinečným identifikačným kódom, ktorý mu bol pridelený. Viackanálový bezdrôtový prijímač ZigBee sa dodáva s doplnkom do programu Excel, ktorý dokáže vytvoriť prednastavenú tabuľku so stĺpcami na základe typu použitého meradla a ďalšími možnosťami nastavenia. Jeho inštalácia nie je podmienkou, ale možnosťou.

  • Pre počítače so systémom Windows
  • Virtuálny port com
  • Viackanálový prijímač bezdrôtového signálu ZigBee na jednoduché zaznamenávanie a správu nameraných údajov
  • Univerzálne použitie so všetkými vysielačmi série INSIZE 7315
  • Možnosť pripojiť až šestnásť meračov naraz, spravovať ich postupnosť na diaľku
  • Vysielač je potrebné zakúpiť spolu s prijímačom podľa konkrétneho typu merača

Princíp prijímania signálu ZigBee

Je potrebné použiť prijímač bezdrôtového signálu ZigBee s klasickým univerzálnym konektorom USB 2.0 (k dispozícii sú však aj konektory USB-C, Micro USB a Lightning). Prijímač, veľký približne ako malý flash disk, sa jednoducho zasunie do voľného slotu a signálna LED dióda potvrdzuje, že je všetko v poriadku. V závislosti od preferencií si môžete vybrať viackanálový alebo jednokanálový prijímač. Všetko závisí od toho, koľko meradiel potrebujete pripojiť: 

 

  • Jednokanálový prijímač možno pripojiť k jednému meraču. Nie je potrebné inštalovať žiadny softvér. Na rozdiel od vysielača je prijímač signálu univerzálny, takže ho možno použiť s akýmikoľvek meračmi INSIZE s bezdrôtovým prenosom údajov.
  • Multikanálové prijímače s rôznymi koncovkami možno štandardne pripojiť k šiestim meradlám INSIZE, ale ponúkame aj 16-kanálový prijímač 7315-2 s anténou. Meradlá možno ľubovoľne meniť, pretože sa každé z nich hlási s jedinečným identifikačným kódom, ktorý mu bol pridelený.

 

  • Štandardné multikanálové prijímače 7315-6, 7315-7, 7315-8, 7315-9 majú LED indikáciu aktívneho kanála.

prijimac-pre-bezdrotovy-prenos-dat-multikanalovy-7315-2-insize

  • Bezdrôtový viackanálový prijímač signálu ZigBee 7315-2 s anténou sa dodáva s doplnkom programu Excel, ktorý dokáže vytvoriť prednastavenú tabuľku so stĺpcami podľa typu použitého meradla a ďalších možností nastavenia.

 prijimac-pre-bezdrotovy-prenos-dat-multikanalovy-7315-2-insize

Všetky meradlá komunikujú s PC v textovom formáte – simulujú klávesnicu a možno ich použiť na zápis do ľubovoľného programu, do ktorého možno zapisovať písmená a čísla – Word, Excel, textové súbory rôznych formátov atď. (Štandardné prijímače sú pripojené ako HID, multikanálový prijímač s anténou je pripojený ako virtuálny com port).


Princíp prenosu signálu ZigBee

Jednoduchým pripojením bezdrôtového vysielača signálu ZigBee k meradlu sa prenos aktivuje. Na meradle nič nevisí, vysielač je k nemu pevne (ale odpojiteľne) pripojený. Každé meradlo má jedinečný identifikačný kód, ktorý prenáša do prijímača. Na základe tohto kódu softvér rozpozná, z ktorého meradla údaje pochádzajú. Preto je možné pripojiť ten istý vysielač k rôznym meradlám rovnakého typu (posuvné meradlá / mikrometre / odchýlkomery).

Okrem signálnej diódy je vysielač vybavený aj ľahko ovládateľným tlačidlom prenosu, ktoré okamžite prenesie aktuálne namerané údaje do zvoleného programu.

prenos_dat_INSIZE_7315_meradla


Technológia ZigBee

Komunikačný protokol ZigBee je univerzálna technológia na pripojenie rôznych zariadení nielen k počítačom, ale aj k tabletom a mobilným telefónom, pokiaľ je pripojený príslušný prijímač. Všetko je spätne kompatibilné, takže nie je potrebné kupovať nové prijímače, vysielače a rozšírenia s novou verziou.

ZigBee komunikuje primárne vo frekvencii 2,4 GHz, čo zaručuje veľmi nízke vzájomné rušenie s modernou 5 GHz Wi-Fi, a tým aj vysokú spoľahlivosť. Výrobcom garantovaná prenosová vzdialenosť je 10 metrov (v závislosti od podmienok však môže byť až 15 metrov).


Vďaka veľmi nízkej spotrebe energie sa táto technológia využíva nielen vo výrobe a priemysle, ale aj v oblasti IoT a SmartHome, kde zabezpečuje bezpečné a nerušivé ovládanie rôznych častí domácnosti, ako sú osvetlenia, zásuvky, spotrebiče, bezpečnostné prvky a mnohé ďalšie.


Takýto bezdrôtový prenos údajov je niekoľkonásobne energeticky úspornejší ako iné komunikačné protokoly, čo zaručuje dlhšiu výdrž batérie, pomalšie vybíjanie batérie alebo nižšiu spotrebu energie zo siete.

 prenos_dat_INSIZE_7315_meradla


Stabilita

Vďaka nízkemu objemu prenášaných údajov je celá sieť veľmi stabilná, takže je možné pripojiť k prijímačom v jednej oblasti veľký počet meračov bez toho, aby sa navzájom rušili alebo ich signál vypadával. Keďže nie je potrebný žiadny smerovač, prenos údajov nie je obmedzený jeho rýchlosťou a priepustnosťou.

Vývoj

V súčasnosti sa na vývoji ZigBee podieľajú špičkové spoločnosti v oblasti automatizácie, ako sú Honeywell, ABB, Siemens, Omron a ďalšie.

Implementácia

INSIZE používa tento spoľahlivý protokol v posuvných meradlách, mikrometroch, odchýlkomeroch, hĺbkomeroch, hrúbkomeroch a ďalších zariadeniach.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu